062 Librivox
 
 
Yabancı dilde "audio book" (sesli kitap) dinlemek, yabancı dilinizi geliştirmeniz için çok iyi bir imkan... Librivox adlı sitede başta İngilizce olmak üzere çeşitli dillerde çok sayıda "audio book" var. Mp3 formatında çok rahatlıkla dinleyebileceğiniz bu sesli kitapların metinlerine de ulaşmanız mümkün... Yabancı dil pratiği açısından, metinden takip ederek "audio book" dinlemek gibisi yok...

https://catalog.librivox.org/

 
ETİKETLER: İNTERNET SÖRFÇÜSÜ

 

 

 
042 Solak Kedi ayın sitesi seçildi...
 
Solak Kedi aylık teknoloji kültürü dergisi Chip tarafından ayın sitesi seçildi. Şubat 2012 sayısının "Ayın web siteleri" bölümünde yer alan tanıtım yazısında Solak Kedi için şu ifadelere yer verilmiş: "Kültür-sanat alanında hayli başarılı içerik sunan site, klasik flash tabanlı e-dergilerin aksine web sayfasında dergiciliğin nasıl yapılacağını öğretir nitelikte. Font seçimlerinden anasayfa tasarımına kadar her şeyi başarılı bulduk."

Chip dergisine Solak Kedi'ye gösterdiği bu teveccühten dolayı teşekkürler. Çok hoş bir sürpriz oldu doğrusu...

 
ETİKETLER: İNTERNET SÖRFÇÜSÜ

 

 

 
024 Neolitik Hanım'dan en güzel 2011 kitapları...
 
Neolitik Hanım, internet ortamındaki güzel bloglardan biri. "Kitaptır, filmdir, seyahattir, aburdur, cuburdur, ne biliyim…" altbaşlıklı bu bloğu takip etmenizi öneririz. Özellikle de kitap severlerin kaçırmaması gereken bir blog. Çünkü bloğun editörü öyle böyle değil, çok iyi bir kitap okuru. Bunu bloğuna şöyle yalandan bir göz attığınızda bile hemen anlayabiliyorsunuz.

Şimdi de bloğuna 2011'de okuyup çok sevdiği kitapların bir listesini koymuş, yanlarına da kısa bilgiler eklemiş. Bir göz atmanız menfaatınız icabıdır. Bizden söylemesi...

Neolitik Hanım'ın adresi şu: http://neolitikhanim.wordpress.com/

 
ETİKETLER: İNTERNET SÖRFÇÜSÜ

 

 

 
018 Doğa Sesleri
 
http://naturesoundsfor.me/ adresinde yer alan sitede, doğadaki farklı sesleri (sahildeki dalgalar, yağmur, odun ateşi çıtırtısı, hayvan sesleri vs...) istediğiniz şekilde ve istediğiniz ses yüksekliğinde bir araya getirebiliyor ve sonra da bu sesleri keyifle dinleyebiliyor ve hatta kaydedebiliyorsunuz... Sahil, yağmur ve martı sesleri üçlemesi özellikle harika oluyor!
 
ETİKETLER: İNTERNET SÖRFÇÜSÜ