094 Hayvan Çiftliği
 
 

Amerikalı illüstratör Ben Templesmith bir "kendi kapağını kendin yap" çalışması yapmış ve ortaya George Orwell'ın "Hayvanlar Çiftliği" romanının ruhunu inanılmaz bir derinlikte yansıtan bu kapak çıkmış... Bu kadar mı olur!

 
ETİKETLER: KİTAP

 

 

 
046 Hypatia of Alexandria
 
 
Maria Dzielska'nın yazdığı ve F. Lyra'nın İngilizce'ye çevirdiği Hypatia of Alexandria adlı bu kitap 1995 yılında Harvard University Press tarafından basıldı. İskenderiye'li bir kadın filozof ve matematikçi olan Hypatia M.S. 415 yılında Hıristiyanlar tarafından öldürüldü. Bu kapak Hypatia'nın trajik ölümünü büyük bir derinlik ve sahicilikle yansıtıyor.
 
ETİKETLER: KİTAP - TASARIM

 

 

 
039 Kedilere Dair...
 
 

Neolitik Hanım'ın aslında Neolitik Çağ'da (yani Yeni Taş Çağı'nda) değil de henüz arkeologların keşfedemediği bir Kitap Çağı'nda yaşadığından şüpheleniyorum. Denilene bakılırsa günde üç kitabı çiğ çiğ yemeden doymuyormuş... Neolitik Hanım bu aralar blog sayfasında yeni bir kitap önermiş. Doris Lessing’in "Kedilere Dair" adlı kitabı... Neolitik Hanım'ın kitap hakkındaki yorumlarını ve kitaptan bazı pasajları okumak için aşağıdaki linke tıklayın...

http://neolitikhanim.wordpress.com/

 
ETİKETLER: KİTAP/YAZI

 

 

 
024 Neolitik Hanım'dan en güzel 2011 kitapları...
 

Neolitik Hanım, internet ortamındaki güzel bloglardan biri. "Kitaptır, filmdir, seyahattir, aburdur, cuburdur, ne biliyim…" altbaşlıklı bu bloğu takip etmenizi öneririz. Özellikle de kitap severlerin kaçırmaması gereken bir blog. Çünkü bloğun editörü öyle böyle değil, çok iyi bir kitap okuru. Bunu bloğuna şöyle yalandan bir göz attığınızda bile hemen anlayabiliyorsunuz.

Şimdi de bloğuna 2011'de okuyup çok sevdiği kitapların bir listesini koymuş, yanlarına da kısa bilgiler eklemiş. Bir göz atmanız menfaatınız icabıdır. Bizden söylemesi...

Neolitik Hanım'ın adresi şu: http://neolitikhanim.wordpress.com/

 
ETİKETLER: İNTERNET SÖRFÇÜSÜ - KİTAP

 

 

 
017 Elfin Song
 
 
Çok şık kapağı olan bu resimli şiir kitabının basım tarihi 1912. "Elfin Song" başlıklı kitabın yazarı Florence Harrison. Kitap Blackie & Son tarafından yayınlanmış.
 
ETİKETLER: KİTAP - TASARIM