089 Telekinetik güçleri olan kız ortalığı dağıtıyor!
 
 

Gerçekten telekinetik bir olaya şahit olsanız, nasıl tepki gösterirdiniz. New York City'deki bir kafede telekinetik bir olay sanısı yaratacak gizli düzenekler kuruldu, ve hiçbir şeyden haberi olmaya müşterilerin tepkilerini kaydetmek için gizli kameralar yerleştirildi. Bu aslında telekinetik güçleri olan bir kızı anlatan Carrie adlı dizinin bir tanıtım filmi olarak çekildi. Mutlaka izleyin, çok eğlenceli.

 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
086 Gitar çalan bebek...
 
 

Bu da artık inanılmaz bi şey... Mutlaka seyredin!

 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
083 Dünya Ticaret Rotaları...
 

 
3-D (üç boyutlu) olarak hazırlanmış bu video dünya üzerindeki tüm ticaret rotalarını gösteriyor... Bütün rotaların dünyayı nasıl bir ağ gibi sardığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız...
 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
082 Havaalanında 6 saat, 30 saniyeye sığdırılırsa...
 

 
Bu video San Diego uluslararası Havaalanından 6 saat boyunca havalanan uçakları hızlandırılmış olarak 30 saniye içerisinde gösteriyor. Ortaya çıkan manzara epey gerçeküstücü...
 
ETİKETLER: VİDEO

 

 
072 Simon's Cat
 
 

"Simon's Cat" ingiliz animasyoncu Simon Tofield'in yaptığı bir animasyon dizisi... Kedilerin halet-i ruhiyelerini çok eğlenceli bir dille anlatan bu animasyonları izlemeye bayılacaksınız...

http://www.simonscat.com/Films/

 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
071 Hintli guru Osho'dan "Fuck" dersi...
 
 

Osho Hintli bir guru... Bu konuşmasında İngilizce'deki "fuck" sözcüğünün neden ve nasıl bu kadar yaygın olduğunu anlatıyor... Dinleyenler de gülmekten kırılıp geçiyor... Aşağıda, bu konuşmanın İngilizce transkripsiyonunu okuyabilirsiniz:

"When Friedrich Nietzsche declared, "God is dead," he himself became utterly helpless no consolation, no hope, no meaning. He had to go through a long process of insanity.

Nietzsche seems to me to be the most important figure that has dominated the world in this century. Without any argument his statement has infiltrated into every mind. But he was not aware of the implications. I have no problem if God is dead. There is no need to mourn his death.

The problem is that if God is dead, then you lose the most important word in your language and you will need a substitute. God was one end, one extreme, and when one extreme disappears from your mental vision, the necessary and inevitable is that you will fall to the other extreme.

And that's what has happened, Milarepa. Instead of God, “fuck” has become the most important word in our language. Even if Friedrich Nietzsche comes back, he will be surprised and he will try to resurrect somehow the dead God, because this is stupid. But you will need a whole report on it, a whole research.

One of the most interesting words in the English language today is the word `fuck'. It is a magical word. Just by its sound it can describe pain, pleasure, hate and love. In language it falls into many grammatical categories. It can be used as a verb, both transitive, "John fucked Mary," and intransitive, "Mary was fucked by John", and as a noun, "Mary is a fine fuck." It can be used as an adjective, "Mary is fucking beautiful."

As you can see, there are not many words with the versatility of fuck. Besides the sexual meaning, there are also the following uses:

Ignorance: Fucked if I know.
Trouble: I guess I am fucked now!
Fraud: I got fucked at the used car lot.
Aggression: Fuck you!
Displeasure: What the fuck is going on here?
Difficulty: I can't understand this fucking job.
Incompetence: He is a fuck-off.
Suspicion: What the fuck are you doing?
Enjoyment: I had a fucking good time.
Request: Get the fuck out of here.
Hostility: I'm going to knock your fucking head off!
Greeting: How the fuck are you?
Apathy: Who gives a fuck?
Innovation: Get a bigger fucking hammer.
Surprise: Fuck! You scared the shit out of me!
Anxiety: Today is really fucked.

And it is very healthy if every morning you do it as a transcendental meditation just when you get up, first thing, repeat the mantra "fuck you" five times; it clears your throat too!

Okay, Vimal?"

 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
067 Moda dünyasında karizmanın fena çizildiği anlar…
 
 
O daracık podyumda, o koca topuklu ayakkabılarla yürümeye çalışan modeller arada bir düşerek karizmayı fena çizdiriyorlar... Bazı düşmeler öyle böyle değil... Paldır küldür podyumdan düşenler bile az değil...
 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
065 Maeklong Demiryolu Pazarı
 
 
Tayland'daki Maeklong Demiryolu Pazarı'ndan günde dört kez tren geçiyor... Ve her geçişte pazar toplanıp yeniden kuruluyor... Nasıl mı? Mutlaka seyredin...
 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
059 Zaz söylüyor: "Les passants..."
 

 
Zaz takma adıyla bilinen Isabelle Geffroy 1980 doğumlu Fransız bir şarkıcı. 2010 yılında ilk albümünü piyasaya çıkaran şarkıcının epey değişik bir sesi var... Kendisi de pek sempatik... "Les passants" adlı şarkısını izlemeye ne dersiniz: "Yoldan geçip gidenleri seyrederek vakit geçiriyorum. Bedenlerini sarsan acele adımlarını seyrederek. Yoldan geçerken adımları çaktırmadan onları ele veriyor..."
 
ETİKETLER: VİDEO - MÜZİK

 

 

 
057 Denizlerdeki hayat hızla yok oluyor
 
 
Jeremy Jackson deniz canlılarının ekolojisi üzerine çalışmalarıyla bilinen bir ekolojist. Aşırı balık avlama, habitatın yok edilmesi ve denizin ısınması yüzünden dünya denizlerini nasıl ölümcül bir geleceğin beklediği konusunda uyarılarda bulunuyor. Gidişat hiç de iyi değil... Videonun altında Türkçeyi seçebileceğiniz bir altyazı seçeneği de bulunuyor.
 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
047 Bunker Roy "Yalınayak Hareketi"ni anlatıyor
 
 

Sanjit 'Bunker' Roy 1945 doğumlu Hintli bir sosyal aktivist ve eğitimci. İyi bir eğitim aldıktan sonra kendisini bekleyen iyi bir kariyeri bir kenara bırakarak yoksul köylüler için çalışmaya karar verdi ve 1972 yılında bir sivil toplum kuruluşu olan Yalınayak Okulu'nu (Barefoot College) kurdu. Yalınayak Okulu dünyanın çeşitli bölgelerinde bugüne kadar derme çatma okullarda 3 milyon insanı eğiterek iş sahibi yaptı. Mahatma Gandhi'den etkilenen Sanjit 'Bunker' Roy burada dinleyeceğiniz konuşmasında Yalınayak Okulu'nu bütün yönleriyle anlatıyor. Videonun altında Türkçeyi seçebileceğiniz bir altyazı seçeneği de bulunuyor.

Mutlaka seyredin. Ne insanlar var dünyada ve hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan insanlık için neleri feda ederek bakın neler yapabiliyorlar!

 
ETİKETLER: VİDEO

 

 

 
009 İzlanda'da Volkan Patlaması
 
 
İzlanda’da Eyjafjallajökull Volkanı’nda patlama (20 Mart 2010)...
 
ETİKETLER: DOĞA / BİLİM - VİDEO

 

 

 
005 Batı sanatında kadının 500 yılı
 
 
Hoş bir barok müzik eşliğinde iyi hazırlanmış bir klip. Eşlik eden parçanın adı nedir, bestecisi kimdir acaba?
 
ETİKETLER: RESİM SANATI - VİDEO

 

 

 
003 Walk On the Wild Side
 
 
Saul Bass (1920 – 1996) Amerikalı bir grafik tasarımcı ve özellikle yaptığı film jenerikleriyle tanınıyor. Burada 1962 yapımı bir film olan "Walk on the Wild Side" adlı film için yaptığı jeneriği izleyebilirsiniz. Görsellikle müziği bu denli iyi kaynaştırabilmesi gerçekten çok takdire şayan... Filmin müziği hakkında ayrıntılı bilgi için >>
 
ETİKETLER: SİNEMA - VİDEO