National Geographic Dergisi, 1888 yılında Amerika'da kurulan National Geographic Society adlı cemiyetin resmî yayın organı. İlk sayısı 1888 yılında, cemiyetin kurulmasından dokuz ay sonra çıkan dergi o günden bu güne aylık olarak yayınlanmayı sürdürüyor. Coğrafya, popüler bilim, tarih, kültür, güncel olaylar ve fotoğrafçılık hakkında yazılar içeren dergi ön kapağını çevreleyen sarı çerçevesiyle hemen farkedilebiliyor.

Bu sarı çerçeve ilk kez Şubat 1910 sayısında kullanılmaya başlandı ve o günden bugüne hiç değişmeden geldi. Ama bu sayıdaki yeni kapak tasarımında meşe yapraklarıyla süslü bir iç çerçeve daha bulunuyordu ve bu çerçevenin içinde de herhangi bir resim olmayıp, sadece o sayıdaki yazıları tanıtan bir yazı başlıkları listesi bulunuyordu. 1940'lı yıllara kadar bu kapak tasarımı hiç değişmeden kaldı.

İkinci Dünya Savaşı'na denk gelen 1942 ve 1943 yıllarında ve daha sonra 1959 yılında Alaska'nın Birleşik Devletler'e katılışını konu alan sayıda, ortadaki yazı alanı içerisinde renkli olarak birer Amerikan bayrağı kullanıldığını görüyoruz. Eylül 1959'dan itibaren bu yazı alanı içerisinde renkli küçük bir resim kullanılması bir gelenek haline geliyor.

Mayıs 1961 sayısından itibaren meşe yaprağı süslemeli iç çerçevenin genişliğinin yaklaşık üçte bir oranında daraltıldığını görüyoruz.

Ortadaki yazı alanı içerisini tam olarak dolduran resimler kullanılmaya ilk kez Ocak 1962 sayısında başlanıyor ve bu tarz bir kullanım Ekim 1962 sayısından itibaren süreklilik kazanıyor.

Temmuz 1967'den itibaren ise meşe yaprağı süslemeli iç çerçeve, ortada kullanılan resmi daha öne çıkarabilmek için kullanılan resmin konumuna göre yarım kullanılmaya başlıyor. 1974'ten itibaren ise bu iç çerçevenin sadece üstte ve aşağıya doğru biraz sarkan bir biçimde sabit olarak kullanılmaya başlandığını görüyoruz.

Temmuz 1979'dan itibaren ise bu iç çerçevenin tümüyle kalkıp sadece dışarıdaki dış çerçevenin kaldığını görüyoruz.