Nova Totius Terrarum Orbis Geographica Ac Hydrographica Tabula başlıklı bu iki yarımküreli dünya haritası Paris'te Henri Le Roy tarafından gravür olarak çizildi 1636 yılında Michael Van Lochum tarafından yayınlandı. Harita Jodocus Hondius'un 1617 tarihli dünya haritasına dayanıyor. Hondius'un haritası, Le Maire Boğazı'nı ve Le Maire'in Yeni Gine'deki araştırmaları sonucunda Pasifik'te keşfettiği adaları ilk gösteren harita olma özelliği taşıyor. Hondius'un haritası öte yandan Hudson Körfezi'ni ve St. Lawrence nehrini görülmedik bir görünümle başından sonuna dek gösteren ilk haritalardan biri.

Henri Le Roy haritanın dört köşesine dört kıtayı temsil eden dört dekoratif resim eklemiş. Bunlardan herbiri o bölgelere özgü hayvanları ve insanları gösteriyor. Bir at ve ren geyiği Avrupa'yı, bir deve Asya'yı, bir fil Afrika'yı ve bir krokodil Amerika'yı temsil ediyor.

Bu harita 1637 ve 1640 yıllarında Nicholas Tassin'in "Cartes Generales" adlı atlasında yer aldı ve sonradan Pierre d'Avity'nin 1643'de yayınlanan "Le Monde"unda kullanıldı.