Hollandalı haritacı Adrien Reland’ın 1715 tarihli Japonya haritası Imperium Japonicum Per Regiones Digestum Sex et Sexaginta Atque Ipsorum Japonensium Mappis Descriptum Ab Hadriano Relando başlığını taşıyor.  matbu Avrupa haritalarında Çin-Japon harfleri kullanan ilk harita olma özelliği taşıyor ve önceki Japon haritalarından önemli ölçüde ayrılıyor.

Önceki Avrupa haritalarını ve coğrafî kaynakları izlemek yerine Reland, başta eski Doğu Hindistan Şirketi müdürü Benjamin Dutry’nin kütüphanesinde bulunan bir Japon haritası olmak üzere çeşitli Japon haritalarını kullandı. Bazı açılardan bu, 66 bölgenin isimlendirilmesinde olduğu gibi Japonya’nın coğrafî betimlenişine ilişkin büyük bir sıçrama niteliği taşıyordu.

Harita ilk kez 1715 yılında Jean Frederic Benard'ın Recuiel de voiages. Adlı eserinin üçüncü cildinde yer aldı. Bunun hemen ardından aynı yıl folyo atlaslarda yer almak üzere Reland ve Wilehm Broedelet tarafından büyük formatta yeniden yayınlandı. Haritanın alt tarafında Nagazaki çevresindeki bölgeyi içeren bir ek harita ve süslü bir ithaf kartuşu yer alıyor.