Bernie (Bernard) Fuchs (1932-2009) Amerika'nın önde gelen illüstratörlerinden biri. Washington Üniversitesi Güzel Sanatlar Okulu'ndan mezun olduktan sonra bir illüstratör olarak kariyer yapmak üzere New York City'ye taşındı. 1962 yılında, 30 yaşına geldiğinde, New York Sanatçılar Loncası tarafından yılın sanatçısı seçildi.

Bernie Fuchs dönemin varolan illüstrasyon tarzlarında ustalaştıktan sonra transparan yağlıboya tabakalarından oluşan kendi tarzını yarattı. Fuchs 1950'lerin ortalarından başlayarak yaklaşık 15 yıl boyunca illustrasyon alanında en büyük itici güç oldu. Fuchs illüstrasyonlarıyla eski içerik, kompozisyon, teknik ve hatta drama konseptlerinde devrim yarattı. McCalls gibi dergiler için yaptığı dinamik illüstrasyonlar onu ünlü kıldı ve çok sayıda illüstratör onun tarzını taklit etmeye başladı.

1960'lı yıllarda fotoğraf ve illüstrasyonun dergilerde yer almak için kıyasıya bir mücadele içerisinde olduğu bir dönemde Fuchs bu mücadelenin ön saflarında yer alıyordu.

Sonraki yıllarda yeni tarzlar peşinde koşarak kendi sanatını canlı tutabilmeyi başaran Bernie Fuchs'un burada 60'lı yıllardaki illüstrasyonlarından bir seçki sunuyoruz.