Amerikalı bir illüstratör olan Robert "Bob" M. Peak (1927 – 1992) yirminci yüzyılın hayal gücü en güçlü ve en önde gelen illüstratörlerinden biri kabul ediliyor. Peak illüstrasyonlarıyla 1960'lardan 1980'lere uzanan dönem içerisinde illüstrasyonun çehresini değiştirdi.

1951 yılında Los Angeles'teki Art Center College of Design'dan mezun olan Bob Peak 1953'te New York'a taşındı ve yaptığı Old Hickory Whiskey reklâm kampanyasından sonra kariyerinde hızla yükseldi. Çalışmaları önemli reklâmlarda ve ulusal dergilerde yer aldı. Time, TV Guide ve Sports Illustrated dergilerinin kapakları için illüstrasyonlar yaptı. Birleşik Devletler Posta Kurumu için Los Angeles'taki 1984 Yaz Olimpiyatları ve Sarajevo'daki 1984 Kış Olimpiyatları pullarının illüstrasyonlarını yaptı.

Bob Peak, öte yandan film endüstrisi reklamcılığında gerçekleştirdiği devrimci atılımlar dolayısıyla da "çağdaş film afişinin babası" olarak adlandırılıyor. My Fair Lady, Camelot, Rollerball, Star Trek, Apocalypse Now ve Superman gibi çok sayıda film afişinin tasarımını yaptı.