Joseph Christian Leyendecker (1874 – 1951) yirminci yüzyıl başlarının önde gelen Amerikan illüstratörlerinden biriydi. En çok The Saturday Evening Post dergisi için yaptığı sayısız kapaklarla, poster, kitap ve reklam illüstrasyonlarıyla ve yarattğı The Arrow Collar Man olarak bilinen reklam karakteriyle bilinir.

1896 ve 1950 yılları arasında Leyendecker 400'den fazla dergi kapağı resmetti. Amerikan İllüstrasyonunun Altın Çağı sırasında sadece The Saturday Evening Post için 322 kapak ve iç sayfalar için de birçok reklam illüstrasyonu yaptı.

Modern dergi tasarımının gelişiminde çok önemli bir yeri olan Leyendecker'in çalışmaları Amerika'da dönemin kültürünün birçok görsel yönünü yansıttı ya da bu görselliklerin biçimlenmesine yardımcı oldu. Noel Baba'nın kırmızı elbiseli neşeli şişman biri olarak yaygın imgesinin yanısıra Yeni Yıl Bebeği imgesinin popülerleşmesini Leyendecker sağladı. Anneler Günü'nde çiçek hediye edilmesi geleneği Leyendecker'in 30 Mayıs 1914 tarihli The Saturday Evening Post dergisine yaptığı genç bir kominin sümbül taşıyor olarak resmedildiği kapakla başladı.