Amerikalı illüstratör ve tasarımcı Martin French'in kendine özgü bir grafik ekspresyonist tarzı var. Pasadena'daki ArtCenter'dan mezun olan Martin French 10 yıl boyunca dijital medya alanında tasarımcı ve direktör olarak çalıştıktan sonra 1996 yılında kendi stüdyosunu açtı. Kendisi aynı zamanda, Portland'daki Pacific Northwest College of Art'da hocalık da yapıyor. Birçok büyük şirket için çalışan sanatçının 200'den fazla ödülü bulunuyor.

İllüstrasyonlarını karışık teknikle yapan sanatçı büyük ölçüde mürekkep, suluboya ve guvaş kullanıyor. Ama onun karışık teknik kullanmasının başka bir anlamı daha var. Sanatçının illüstrasyonları çizim, resim ve tasarım disiplinlerinin güzel bir bileşimini oluşturuyor.

Martin French resim alanını canlı renk bloklarına bölüyor ve figürlerini bunlar üzerine yerleştiriyor. Sonra bu figürleri çizgi, renk, leke, doku ve canlı fırça darbelerinden oluşan parlak ve canlı unsurlarla çevreliyor. Ve sonuç olarak son derece canlı ve enerji dolu, çılgın ama asla kaotik olmayan imgeler ortaya çıkıyor.