solakkedi@gmail.com
Solak Kedi’yle bu elektronik posta adresinden iletişim kurabilirsiniz.

 

 

Siten efsane /// Dostum, siten efsane; o kadar diyorum. Tamamen doğaçlama... : ) Eyüp Ur... (17 Temmuz 2014)...
Aşığım bu kediye /// Merhaba, Aşığım bu kediye! İçeriği, dili, sayfa tasarımı, renkleri herşeyi ama herşeyi bu kadar 'ben' olabilirdi. İyiki var solakkedi! Sevgiler... Gizem Bülbül... (15 Temmuz 2014)...
O kadar güzel ki /// Solak Kedi'yi nerede, nasıl bulduğumu hatırlamıyorum. Düşünün, bunu bir de Solak Kedi'de geçirdiğim yaklaşık 9 saatin sonunda hatırlamıyorum. Paylaşımlar o kadar güzel ki, tam "şunu da okuyayım çıkayım artık" diyorum, yok olmuyor. Hiçbir şey tesadüf değildir, böyle yararlı bir sayfayı bulmamı da buna bağlıyorum. İçerik bakımından çok kaliteli. Ancak bazen "keşke şunu da ekleselermiş" dediğim şeyler oldu. Yeni paylaşımlarınızı beklemekteyim. Hem de heyecanla! Emeğinize teşekkürler... Burcu Tepe... (11 Nisan 2014)...
Derginiz sıradışı /// Çok geç kaldık doğrusu sizi bulma konusunda; ama yine de merhaba... Hayatın renkleri ve içinde var olanları farklı pencereden görebilmek açısından derginiz sıradışı... Kadir Kavuk... (8 Nisan 2014)...
Teşekkürler /// Günde veya haftada 1 saat de olsa, hayatta zaten istediğim yerdeymişim duygusunu hissettirdiğiniz için sonsuz teşekkürler. Kendime vakit ayırmanın anlamını keşfettim sayenizde! Fatih Orman... (4 Aralık 2013)...
Harika! /// Geç keşfettiğim ama zor bırakacağım bir site gibi gözüküyor.Emeğinize sağlık. Ufak bir rica olacak aslında. Sizin paylaştığınız bilgiler çok güzel ama keşke okuyucuların da bildiklerini ekleyebilecekleri bir kısım olsaydı... Çünkü okuduğumda "keşke şunu da yazsalarmış" dediğim oluyor. Ama genel itibariyle gayet başarılı ;) Yemliha Güngör... (25 Kasım 2013)...
Hep var olun /// Merhabalar... Solak Kedi aylardır sık kullanılan siteler listemin üçüncü sırasında kayıtlıydı. Bugün içimdeki çocuk müzik dinleyip bir iki güzel yazı okumak istedi. Tuttum elinden ve sitenize göz attım. Allahım! resmen bir kainat yaratmışsınız. Neye ilgi duyuyorsam, konu başlıkları açmış; yazılar, görseller ve bilumum unsurlarla zenginleştirmişsiniz. Öyle hoşuma gitti ki sözcükler yetersiz kalır ifademe.  Hep var olun; daima olun :)) "janustolkien"... (18 Kasım 2013)...
Mükemmeli aramak /// Kaç yıldır sanal alemde kendimi geliştirmeye yönelik gerek kültürel gerek sanatsal gerek edebi arayışlara yöneldim. Ama isteklerimi karşılayacak hiçbir site bulamamıştım. Ya üsluplarını beğenmiyor ya da verdikleri bilgiler beni tatmin etmiyordu. Ama Solak Kedi'yi fark etmem bu arayışlarımın sona ermesini sağladı. Her tarzda müziklerin bulunduğu, kültürel, sanatsal tüm konularda bilgi sahibi olduğum bu siteyi keşke daha önce keşfetseydim. İçeriği hazırlayan herkese teşekkürlerimi sunar, başarılarınızın devamını dilerim... Sezer Fener... (4 Kasım 2013)
Çok iyisiniz /// Sitenizi çok beğendim. Art Deco hakkında araştırma yapıyordum ve harika bir yazıya denk geldim. Çok iyisiniz pisicangiller... Yunus Babur... (3 Kasım 2013)
Sonsuza dek sürsün /// Siteniz ile Camus'nün bir paragrafını ararken karşılaştım. Çok cici. Sonsuza dek sürsün. Sevgiler... Zeynep Özavcı... (24 Şubat 2013)
Bu site bir başka dünya! /// İsmi gerçekten harika. Hele bir de kedi besleyen bir insan için çok daha anlamlı ve sempatik. Bu zamana kadar internetin başında sürekli makale ve haber okuyarak verimli vakit geçirdiğimi var sayardım Solak Kedi'yi bulana kadar! Ne yazsam az kalır sitenizin yanında. Saatlerce başından ayrılamıyorum. Yapımında emeği geçen herkese en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Sevdiğim bütün arkadaşlarıma siteyi tavsiye ediyorum... Türk Hiçyılmaz... (3 Şubat 2013)
Soluksuz devam edin /// Defalarca yazıp sildim. Ne yazsam abartılı,ne yazsam eksik geldi. Sözün özü, siteye ruhumla aşık oldum! Minnettarım, lütfen soluksuz devam edin!... Senem Mutlu... (10 Aralık 2012)
İyi ki bulmuşum /// Tamamen tesadüf! Bir dergide buldum bu siteyi... İyi ki bulmuşum... Ömer Özçoban... (3 Ağustos 2012)
En başarılı site /// Altyapısı, içeriği, sayfa dizaynı vs. vs. cidden tek editörün işi mi bu? Öyleyse gerçekten yürekten tebrikler. Öyle değilse de tebrikler. İnternette Türkçe takibe değer gördüğüm en başarılı site/dergi... Ulucan Öztürk... (22 Haziran 2012)
Her eve lazım /// Sitenizde, okumaktan keyif aldığım bir yazar olan Jorge Luis Borges'in çevirisini görmemin nedenini ilk olarak bir tesadüf sandım. Fakat daha sonra kavradım ki bu site benim için oluşturulmuş. Çok kaliteli, dinlendirici, her eve lazım tarzı bir yer burası.... Tuğba Kenar... (11 Mayıs 2012)
Jazz keyfi /// Sitenizin adını bir sözlükte gördüm ve merak edip açtığımda çok beğendim, çok hoş. Çizginizi çok beğendim, öyle basit değil siteniz. Jazz müzik parçalarıyla beni mest ettiniz... Bu çizgide gitmeniz dileğiyle... Rabiya Yılmaz... (10 Mayıs 2012)
Harikasınız /// Bilgisayar başındaki vaktimin çoğunda Solak Kedi'de olduğumu fark ettim bugün. Oysa daha birkaç gün oldu sizle tanışalı. Burası bir hazine gibi... Ordan oraya atlıyorum, bir Kızılderili duası okuyorum önce, sonra tarihe bir yolculukta buluyorum kendimi. Ve bunları yaparken ''ne dinlesem'' derdi de hiç olmuyor, zira gayet lezzetli bir playlist de mevcut. Harikasınız, gönülden tebrik ederim... Volkan Yılmaz... (15 Nisan 2012)
Hazine gibi /// Bir adam düşünün, kız arkadaşıyla buluşacağı semte saatler önce gelmiş, vakit geçirmek için de binlerce kitabın bulunduğu bir kitapçıda avare avare dolaşıyor. Raflara öylece bakıyor, belki kitap isimlerini bile okumuyor. Ve birden adamın gözü koca koca kitapların arasına sıkışmış incecik bir kitaba ilişiyor. Alıyor, sayfalarını çeviriyor çeviriyor bitmiyor. Her sayfada apayrı bir dünya, apayrı konular, apayrı çizimler, apayrı müzikler. Daha kalın kitapları bir çırpıda bitiren adam böyle kıyıya köşeye sıkışmış bir kitapta nasıl kaybolduğunu anlamıyor bile. Hazine gibi. Çalışmalarınızın devamını diliyorum... Emre Küçük... (29 Şubat 2012)
İyi ki varsınız /// Blog'unuzu hergün keyifle okuyorum, iyi ki varsınız, teşekkürler... Alp Argon... (20 Şubat 2012)
Hep devam et /// Başladığından beri seninle beraberim. Hiç durma, hep devam et... Hilal Yavuz... (8 Şubat 2012)
Kendimi evimde gibi hissettim /// "Psychedelic" ile ilgili bilgi araştırırken rastladım derginize ve kendimi evimde gibi hissettim. Müthişsiniz, tebrik ve teşekkür ederim... Güneş Hüseyinkulu... (18 Aralık 2011)

Bugüne kadar nasıl oldu da rastlamadım /// Henüz üstünden fazla geçmese de, sitenize rastladığımdan beri sıkça girip sayfalarında geziniyorum. İçeriği güzel ama tasarımı kötü ya da tasarımı güzel olan ama içeriği olmayan sitelerin yanında bugüne kadar sitenize nasıl rastlamadım şaşırıyorum. Hem tasarım olarak güzel hem içerik olarak dolu bu güzel site için hem teşekkür ederim, hem de tebrik ederim... Sercan Selvi... (12 Kasım 2011)

Başarılar /// Derginizle birkaç dakika önce çok tesadüfi bir şekilde tanıştım ve çok sevdim. Başarılar.... Mehmet Demirci... (9 Kasım 2011)

Pek beğendim /// Çok lazım bir şeymiş bu, pek beğendim. Büyür, adam olur, yazdıklarım veya sağdan soldan topladıklarım başkalarının da ilgisini çeker; bilseler, baksalar, dinleseler iyi olur dersem, ilk size ileteceğim... Mustafa Tülü... (24 Ekim 2011)

Gerçekten hoş /// Tasarım, içerik ve slogan gerçekten hoş. Tüm renkler için teşekkürler. Sitenize girdiğimde kahve içesim geliyor, yok mu servis? : ) ... Onur Tat... (19 Eylül 2011)

Budur! /// Sol elinize ve de sağ elinize sağlık. Hem sade, hem çok ilgi çekici, hem güzel... Aslıhan Özen... (16 Eylül 2011)

Yeni bir hayran daha /// Okuyacak takip edecek dergi bulamamaktan yakınırken arkadaşım sizin sitenizin adresini verdi. Sitenin dizaynından içeriğine, konulara ve bu konulara bakış açılarına kadar her şeyi le hayranlık uyardığını belirtmek isterim. Bir sokağa girmek gibi sitede dolaşmak... Bir yanda top oynayan çocuklar, bir yanda pencerede hayaller kuran bir ev kızı, bir yerde okuluna koşan öğrenci, bir yanda "nerede bizim zamanımızdaki filmler şarkılar" diyen teyzeler… Teşekkürler bu güzel dergi ve site için. Emeği geçen herkesin ellerine, yüreğine sağlık. Umarım çizginizi değiştirmek zorunda kalmadan daha güzele doğru ilerlersiniz... Sedef Orman... (1 Ağustos 2011)

Tam kendime göre /// Merhaba, Derginizi bir kaç aydır takip ediyorum. Her alanda öz ve nitelikli bilgi sunuyor olmanız, derginin tavrı, duruşu, tasarımı bana oldukça cazip geliyor. Tam kendime göre diyebildiğim ender şeylerden biri. Anlamlı-anlamsız her şeyin iç içe geçtiği bu günlerde siz hayata dair güzellikleri ve anlamları karşılıksız sunarken, en azından teşekkür etmem gerektiğini düşünerek yazıyorum. Arkadaşlarıma da yeri geldikçe dergiden bahsediyorum, fikir sahibi olmaları içinse mottosu olan "Anne sözü değil Jimi Hendrix dinleyenlerin dergisi" demem yeterli oluyor. Sözün kısası, okuyucu olarak üzerime düşeni yapıp teşekkür ediyorum.... Sevgiler, Ozan Atalan... (6 Temmuz 2011)

Mükemmel tasarım /// Bize, mükemmel tasarımlı ve fantastik içerikli bir site hazırladığınız için çok teşekkürler... Mehmet Davut... (13 Mayıs 2011)

Objektif ve idealist bir dergi /// Bu kadar objektif ve idealist bir derginin kurulacağı hiç aklıma gelmezdi. Bu cesaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum... Serhat Haydaroğlu... (6 Mayıs 2011)

Eğitici, keyifli, bilgilendirici /// Merhaba... Siteniz dikkatimi çekti, başarılarınızın devamını dilemek istedim. Eğitici, keyifli, bilgilendirici bir site. Emeğinize sağlık, vakit ayırmaya değer. Takip edeceğim. İyi çalışmalar diliyorum... Hande Solak... (26 Mart 2011)

Daha iyisini istiyoruz /// Mükemmele bu kadar yaklaşıldığını daha önce görmemiştim, bununla yetinmiyor daha, daha, daha iyisini istiyoruz; verilen emek için minnettarız... Çağlar Aru... (11 Aralık 2010)

Sitenize bayıldım /// Sitenize bayıldım... Teşekkürler... Gülseren Yılmaz... (8 Aralık 2010)

Her şey harika /// Gerçekten tasarım, içerik, herşey harika. Elinize sağlık... Olcay İnceler... (31 Ağustos 2010)

Mükemmel /// Siteye dair yaptığınız her şey için teşekkür ederim. Fevkalâde mükemmel bir şey çıkmış ortaya. Umarım sürdürülebilir bir site olur ve uzun süre yaşamaya devam eder... Süheyb Karaman... (6 Temmuz 2010)

Hiç sıkılmadan okumaya devam /// Son zamanlarda tanıştığım pek güzel tek şey. Okumaktan hiç sıkılmadan okumaya devam ettiğim tek sanal dergi için yapımcılara teşekkürler... Osman Uyanık... (16 Haziran 2010)

Çok iyi /// Her seferinde büyük bir hayranlık duyup kendi kendime "çok iyi yaa, çok iyi" dediğim mükemmel site. Teşekkürler... Pelin Seven... (26 Nisan 2010)

Arkadaşımın önerisiyle tanıdım /// Tıp öğrencisi olmamdan dolayı Thuy Tram 'ın günlüğünü okumamı bir arkadaşımın önermesiyle tanımış oldum Solak Kedi'yi. İçerik ve tasarım açısından oldukça kaliteli bulduğumu ve baskısı olmamasına da üzüldüğümü belirtmek isterim. 3 gündür tarayıcıya ilk yazdığım adres Solak Kedi oluyor, okuyup duruyorum. Sitede paylaşılacak her yazıyı merakla bekliyor olacağım... Veysel Çam... (28 Kasım 2009)

Tesadüfen karşılaştım /// İnternette gezinirken tesadüfen karşılaştım Solak Kedi ile. O günden beri ana sayfam ;) ... Fatoş Canan Akar... (12 Kasım 2009)

Aradığım her şey bu sitede var /// Aradığım herşey bu sitede var. İlgi alanlarımı buradan takip edeceğim. Kurucularına teşekkür ediyorum... Begüm Durgun... (29 Ekim 2009)

Başarılar /// İlk başta sadece solak olduğum için dikkatimi çeken ama okudukça zevk almaya başladığım kültür sitesi... Teşekkürler emekleriniz için... Başarılar... Münevver Sönmez (29 Ağustos 2009)

"Le chat gaucher" /// Fransa'dayım ve yazılarınızı çevirirken hem benim hemde buradaki dostlarımızın ruhuna doygunluk geliyor. Teşekkürler. Ve bilginin evrensel bilgi birikimiyle elde edileceği nadir kedilerden biri "Le chat gaucher". :) İlker Aktaş (24 Temmuz 2009)

Umudum oldu /// Bilgi dahil her şeyin tüketiminin tükenmişliğinde yaşamın ta kendisini yormadan resmetmişsin. Yıllar sonra yeniden umudum oldu. Emeğine ve sana teşekkür ederim. İlke Aktan (26 Mayıs 2009)

Anasayfam yaptım /// Solak Kedi'yi anasayfam yaptım. Herşeyden haberimiz olsun diye... Osman Yaylalı (11 Mayıs 2009)

Çok beğendim /// Sitenizle yeni tanıştım, çok beğendim. İnşallah böyle güzel yazılar içinde devam eder çizginiz... Melik Konyar (6 Mayıs 2009)

Tebrik ederim /// Gerçekten çok etkileyici çalışmalar yapmışsınız, sizi tebrik ederim... İbrahim Karabulut (6 Mayıs 2009)

Yürekten teşekkürler /// Bir web sitesi bilgi verme anlamında ancak bu kadar tatminkar olabilir. Böylesine başarılı bir ziyafeti insanlara sunduğunuz için yürekten teşekkürler... Kaya Ademoğulları (2 Nisan 2009)

Elinize sağlık /// Henüz tamamına bakamadım ama çok keyif alacağımı biliyorum. Elinize, zihninize sağlık:))). Zeynep Yılmaz Taşçı (25 Şubat 2009)

Sürekli takipteyim /// Heyecan ile sürekli takipteyim!.. Bilgiler ve paylaşımlar için teşekkürler ve başarılar. Tuğçem Şölencan (28 Kasım 2008)

Teşekkürler /// Çekoslavak Kitap Kapakları ve Beatrice Warde metinleri için teşekkürler. Todorov için ise ne diyeceğimi bilemiyorum. Todorov'un yayımladığınız iki metni daha önce Türkçe'de yayımlanmış mıydı?.. Tasarımınızı beğenmekle birlikte, girilen sayfalarda (örneğin e-kitaplık bölümü) anasayfa linkini daha belirgin bir yere koymanız sitenizin hemen çıkma oranını azaltacaktır sanırım. Teşekkürler, teşekkürler. Dergievi'nden Selim http://dergievi.blogspot.com (24 Kasım 2008)

Solak Kedi Pek hoş olmuş /// Elinize sağlık. Şükran Yiğit (25 Kasım 2008)

Bazı eksiklikler /// Merhabalar...  Derginize internette gezinerken rastladım ve harika bir çalışma olmuş, lâkin bazı eksiklikler var, mesela "Janis Joplin'in seslenişi" linki kırık. Acaba bu kaynağa ulaşma imkânımız var mı? Teşekkürler... Mert Çakır (13 Kasım 2008)

Ellerine sağlık /// Solak Kedi'yi çok beğeniyorum. Ellerine, kalbine sağlık. Serap (16 Mart 2008)

En sonunda /// En sonunda Google'a "solakkedi" yazınca bir şeyler çıkması, sanırım sitenin yayına girmesinden çok daha sevindirdi beni. Seneler önce yapmış olduğumuz Solak Kedi muhabbetleri öyle bir beklentiye yol açmış ki bende, ciddi ciddi beklemişim uzun süredir. Grafiği ve sunumu çok hoş olmuş. Metinler kısa, öz, kesinlikle yormuyor. Renkler de uyumlu olmuş. Ellerine sağlık. Ünal Üstündağ (10 Mart 2008)

Tebrikler /// Solak Kedi harika olmuş... Tatlı, içten ve özgün... Bütün mahalle kilitlendik, çok hoşumuza gitti. Seni ve emeği geçenleri tebrik ederim. Özgeçmişine de 5 yıldızlı pekiyi yakışır :-) Gülümsetti beni. Sevgiler. Aylin Çalışkan (21 Şubat 2008)

Pek güzel olmuş /// Biz bu kediyi çok sevdik :-) Her gün müteyakkız vaziyette okuruz, takipçisi oluruz, yazı bile yollarız... Levent Mertoğlu (8 Şubat 2008)