Josef Müller-Brockmann (1914 - 1996) İsviçreli bir grafik tasarımcı. İsviçre Grafik Tasarımı olarak da bilinen Yeni Grafik Tasarım akımının büyük öncülerinden biri.

Zürih'te mimarlık, tasarım ve sanat tarihi okudu. 1936 yılında grafik tasarım, sergi tasarımı ve fotoğrafçılık alanlarında çalışan stüdyosunu kurdu. 1951'den başlayarak Zürih'teki Tonhalle için konser posterleri yapmaya başladı. 1958'de R.P. Lohse, C. Vivarelli ve H. Neuburg ile birlikte Neue Graphik dergisinin kurucu editörlerinden biri oldu. 1966'da IBM'in Avrupa tasarım danışmanı oldu. 1961 yılında Grafik Sanatçısı ve Tasarım Problemleri ve Grafik Tasarımda Izgara Sistemleri adlı çalışmalarının yanısıra 1971 yılında da Posterin Tarihi ve Görsel İletişimin Tarihi adlı çalışmalarını yayınladı.

İsviçre Uluslararası Tarzı içerisinde yer sınıflandırılabilecek çoğu grafik tasarımcı gibi Josef Müller-Brockmann da Konstrüktivizm, De Stijl, Suprematizm ve the Bauhaus gibi çeşitli tasarım ve sanat akımlarının fikirlerinden etkilendi.

Josef Müller-Brockmann özellikle yalın tasarımları ve tipografiyi, şekilleri ve renkleri duru bir şekilde kullanmasıyla yirmibirinci yüzyıldaki birçok grafik tasarımcısına esin kaynağı oldu.