1929 New York doğumlu Amerikalı grafik tasarımcı Milton Glaser en çok "I Love New York" logosu ve "Bob Dylan" posteriyle biliniyor. 1951'de Cooper Union'dan ve daha sonra Fullbright bursuyla okuduğu Bolonya'daki Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun olan 1954'te New York'taki Push Pin Studios'un kurucusu ve başkanı oldu.

Öte yandan 1955 - 1974 yılları arasında Push Pin Graphic Magazine'in editörlüğünü ve sanat yönetmenliğini yaptı. Bu dergi Push Pin Studios'un grafik tarzını ve tasarım felsefesini ortaya koymak için çıkıyordu. Push Pin tarzı İsviçre okulunun katı formalizmiyle karşıtlık içerisinde olan egzantrik bir eklektisizme eğilimliydi. Milton Glaser'ın grafik tarzı neşeli, mizahî bir söz dağarcığıyla psychedelic renkleri bir araya getirerek aynı zamanda hem çağdaş kültüre hem de tarihsel dönem tarzlarına yöneldi.

Sayısız kitap gömleği, albüm kapağı, reklam, poster ve dergi illüstrasyonu yapmış olan Milton Glaser'ın tarzı primitif'ten avangard'a kadar uzanır. Kariyeri boyunca o günün illüstrasyonu ve tasarımı üzerinde önemli bir etkisi olan Glaser, bugüne kadar 300'den fazla poster yaptı.