Bernard Villemot (1911-1989) özellikle Orangina, Bally, Perrier ve Air France için yaptığı unutulmaz reklam imgeleriyle hafızalardan silinmeyen bir Fransız grafik sanatçısı. Fotoğraftan etkilenen sanatsal vizyonu ve reklâm mesajlarını basit, şık hatlar ve canlı renklerle unutulmaz imgelere dönüştürme yeteneğiyle biliniyordu.

1932-1934 yılları arasında Paris'te Art Deco üstadı olarak görülen Paul Colin ile çalıştı. 40'ların sonlarında Air France için yaptığı ve onlarca yıl sürecek olan ünlü seyahat posterleri dizisine başladı. 1949 yılında Villermot'nun çalışmaları Paris'teki Güzel Sanatlar Galerisi'nde çağdaşı poster sanatçısı Raymond Savignac'ın çalışmalarıyla birlikte sergilendi. 1953 yılında Villemot yeni piyasaya çıkan Orangina adlı meşrubat için logolar ve posterler yapmaya başladı ve bunlar zaman içenisinde en bilinen çalışmalarından bazıları oldu.

1963'te Paristeki Dekoratif Sanatlar Müzesi Villemot'un çalışmalarını sergiledi. 1989 yılında hayatının sonuna geldiğinde son büyük poster sanatçılarından biri olarak biliniyordu ve birçok koleksiyoncu ve eleştirmen onu "modern ticarî sanatın üstad-ı azamı" olarak kabul ediyordu.