İnsan ne kadar pratik olmaya çalışırsa o kadar zorluk ortaya çıkıyor. İnsanlar biraradayken neden birbirlerinden bu kadar çok şey istiyorlar? Ve asla tatmin olmuyorlar. Günbegün bir kimse daha fazla istedikçe bunu yerine getirmek için daha fazlası gerekiyor ve bu ihtiyacın karşılanmasına yönelik birçok engeller ortaya çıkıyor.

Eğer yeterince güçlü değilseniz kolayca başarısız olursunuz. Ne kadar da çok düşünceyle yaşıyorum! Niçin beni üzen bunca düşüncelere sahibim? Lütfen özverili davranarak bağışlayıcı bir kalple mutlu ol, Thuy. Lütfen hayattan çok fazla bir şey isteme.

Yağmur hala yağıyor. Yağmur beni daha da hüzünlü kılıyor ve serin yağmur insanın ailesiyle yeniden bir araya gelmesi arzusunu depreştiriyor. Annemlerin, kardeşlerimin yaşadığı Lo Duc Caddesi’ndeki küçük, güzel evimize uçup gitmek için kanatlarım olmasını isterdim. Geçen gece barışın geri geldiğini hayal ettim. Geri dönerek herkesle yeniden buluştum. Özgürlük ve barış hayali 30 milyon insanın kalbini çok uzun zamandır yakıyor. Bağımsızlık ve özgürlük için bütün yaşamlarını vermeye gönüllü oldular. Ve ben, ben de bu büyük hedef için bütün kişisel hayatımı feda ettim.